Stan deweloperski czy surowy?

Wiele osób podejmujących decyzję o zamieszkaniu w domu, staje przed dylematem. Zbudować własny czy kupić od dewelopera? Wybrać stan surowy czy deweloperski? I która opcja będzie najkorzystniejsza?

Stan surowy

To moment, w którym nasz dom ma już postawione ściany nośne i ścianki działowe, wykonano stropy oraz dach – tak wygląda stan surowy otwarty. Dopiero gdy wstawimy okna i drzwi, możemy mówić o stanie surowym zamkniętym. Na tym etapie budowa jest przygotowana na zimę i jeśli jest taka potrzeba, możemy wstrzymać się z kolejnymi działaniami na jakiś czas bez obawy o jego niszczenie.

Stan surowy jest tylko pozornie tańszy. Niższa kwota wynika z niższego nakładu prac. Zanim zamieszkamy w takim domu, musimy jeszcze trochę poczekać… Niestety, wiele osób mimo braku znajomości sztuki budowlanej, wyczuwa okazję, widząc atrakcyjną cenę. Kupuje konstrukcję w stanie surowym, nie wiedząc, ile czasu i pieniędzy będzie ich kosztować wykończenie takiego domu pod klucz.

stan deweloperski DŚ Development

Stan deweloperski

 Choć jest droższy, stan deweloperski pozwala na wejście ekipy, która zacznie wykańczać wnętrza. Budynek w stanie deweloperskim posiada wykończoną elewację oraz ocieplony dach. Wszystkie instalacje są już rozprowadzone i gotowe na montaż urządzeń. Na piętro prowadzą schody. Ściany wystarczy otynkować i pomalować, a na podłodze położyć np. panele czy płytki.

Kupno domu w stanie deweloperskim od dewelopera jest o wiele tańsze od samodzielnego doprowadzenia budowy do tego etapu. Dlaczego? Deweloper kupując ogromne ilości materiałów budowlanych, nabywa je za lepszą cenę niż klient indywidualny. Posiada korzystne umowy z producentami i hurtowniami, ma stałą ekipę. To wszystko sprawia, że efekt końcowy udaje się osiągnąć niższym kosztem bez utraty jakości.

Zwycięzcą jest…

Osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z budownictwem, a chcą nabyć porządnie zbudowany dom, powinny zdecydować się na ofertę deweloperską. Czas od zakupu po wprowadzenie się zajmie tyle, co wykończenie wnętrza, a poniesione koszty w ogólnym rozrachunku będą o wiele niższe niż kupno stanu surowego czy samodzielna budowa domu. Decydując się na dom od DŚ Development zawsze otrzymujesz stan deweloperski w atrakcyjnej cenie. Co więcej, już na etapie budowy masz możliwość decydowania o układzie pomieszczeń, mając pewność, że wszystkie wytyczne zostaną zrealizowane przez profesjonalistów. Jeśli nie masz pomysłu na wystrój, również pomożemy, kontaktując Cię z zaprzyjaźnionym architektem wnętrz.