Wysoki potencjał energetyczny mieszkania – co oznacza?

Nowoczesne budownictwo w znacznie większym stopniu nastawione jest na stosowanie rozwiązań, które zwiększają potencjał energetyczny lokalu. Celem takich działań jest zapewnienie komfortowej temperatury w pomieszczeniach o każdej porze roku bez konieczności korzystania z urządzeń elektrycznych. Efekt? Niższe rachunki za prąd.

dom energooszczędny

Korzyści z zastosowania nowych technologii

Ograniczenie zużycia prądu to mniejsze miesięczne opłaty związane z użytkowaniem lokalu, ale także korzyści dla środowiska naturalnego. Do postępującego ocieplania się klimatu przyczyniło się bowiem powszechne używanie takich urządzeń, jak klimatyzacja, lodówki, zamrażarki, wiatraki, grzejniki i nadmierne zużywanie energii elektrycznej. Nowe rozwiązania mają na celu zapewnienie optymalnej temperatury w każdym pomieszczeniu zarówno zimą, jak i latem. Dzięki temu, ograniczana jest konieczność korzystania z dodatkowych urządzeń ogrzewających lub chłodzących powietrze w domu.

dom energooszczędny

Rozwiązania zapewniające lepszą termoizolację

W naszych inwestycjach stosujemy szereg rozwiązań, które bezpośrednio przyczyniają się do zapewnienia budynkowi bardziej efektywnej termoizolacji. Każde z nich realizujemy w ramach standardu podstawowego – oznacza to, że każdy właściciel lokalu ma zapewnione takie same warunki życia, bez względu na to, czy zdecydował się na standard podwyższony czy nie.

dom energooszczędny

Należą do nich:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem o grubości 15 cm,
  • montaż okien z pakietem trzyszybowym o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,6 (przy standardowych oknach współczynnik ten wynosi 1),
  • montaż ocieplanych drzwi wejściowych zewnętrznych Setto Diego,
  • montaż rolet zewnętrznych z napędem elektrycznym, pozwalających na ochronę pomieszczenia przed promieniami słonecznymi,
  • nakładanie tynku zewnętrznego metodą „na mokro”,
  • wprowadzenie instalacji kominowej do podłączenia wkładu kominowego wraz z zewnętrzną czerpnią powietrza,
  • wyłożenie podłóg posadzką betonową z ociepleniem i izolacją termiczną,
  • ocieplenie sufitu na piętrze i zamknięcie płytą STG.