Obwodnica Wrocławia – jeszcze lepszy dojazd na Osiedle Sosnowe

Inwestycja we Wrocławiu staje się jeszcze bardziej atrakcyjna! Niedawno podjęto decyzję o budowie obwodnicy, która dodatkowo ułatwi dojazd do swoich własnych „czterech katów”. Życie w mieście nie musi łączyć się z korkami….

W czwartek 16 marca Ministerstwo Rozwoju powiększyło planowaną pulę dotacji unijnych na miejskie drogi. Dzięki temu posunięciu Wrocław otrzyma ponad 233 mln zł, które zostaną przeznaczone na budowę obwodnicy Leśnicy i Alei Stabłowickiej.

Pośród miast, które dostaną dodatkowe fundusze znalazł się nie tylko Wrocław, ale również Gdańsk, Bielsko-Biała, Konin, Katowice, Poznań oraz Gdańsk. W przypadku stolicy Dolnego Śląska Dodatkowe finanse pozwolą stworzyć obwodnicę, która przysłuży się mieszkańcom Osiedla Sosnowego przy ulicy Jarnołtowskiej. Powstanie nowej trasy znacznie skróci czas, jaki potrzebny jest na przejazd z i do centrum, co dodatkowo podnosi poziom życia w okolicy.

Każdy, kto zamieszka na Osiedlu Sosnowym, będzie mógł cieszyć się urokami zacisznej okolicy bez konieczności całkowitego porzucania tętniącego życiem miasta. Szczegóły odnośnie możliwości, jakie otwierają się przed przyszłymi i obecnymi mieszkańcami znajdują się pod tym linkiem.

 

 

 

Zapisz