Oświetlenie – jak wybrać „jasny” dom?

Od której strony powinny znajdować się okna, aby wnętrze było jasne i pełne światła? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele osób poszukujących swojego wymarzonego domu… a my spieszymy z odpowiedzią:

Oświetlenie – jak wybrać „jasny” dom ds developer

Okna od strony południowej

To najlepszy układ dla osób, które chcą słonecznych wnętrz. Takie położenie sprawia, że do pomieszczeń najpierw dociera światło ze strony wschodniej, od południa trafia do nich pełnia słońca, a pod koniec dnia są jasne za sprawą słońca po zachodniej stronie. Taki układ pozwala nie tylko cieszyć się jasnym, optymistycznym wnętrzem, ale również sprawia, że uprawa domowych roślin będzie wyjątkowo udana.

Okna od strony zachodniej

Te wnętrza są oświetlone od południa, wcześniej panuje w nich półcień. Już w kilka godzin później pomieszczenia ponownie stają się nieco bardziej zacienione. To doskonała propozycja dla osób, które cenią przyjemny chłód.

Okna od strony wschodniej

Światło słoneczne dominuje w tych wnętrzach od rana do południa, jednak jest ono nieco bardziej rozproszone niż we wnętrzach z oknami od strony zachodniej oraz południowej. To świetne miejsce dla osób ceniących cień i zaciszne warunki.

Okna od strony północnej

To przeciwieństwo warunków, jakie panują w pomieszczeniach z oknami od strony południowej. Dociera do nich najmniej promieni słonecznych, a naprawdę jasno jest o świcie. W tych wnętrzach temperatura jest jednak najbardziej stabilna – pokochają je osoby, które cenią stałe wartości na termometrze.