Realizacje DŚ Development w programie MDM

Czy wiesz, że decydując się na lokal mieszkalny od DŚ Development masz szansę na zakup w niższej cenie? Wystarczy, że skorzystasz z programu „Mieszkanie Dla Młodych”!

Mieszkanie Dla Młodych

Program „Mieszkanie Dla Młodych” to pomoc finansowa od państwa dla osób pragnących nabyć swój pierwszy w życiu dom. Z dofinansowania mogą skorzystać zarówno małżeństwa, jak i osoby prywatne, które: nie były wcześniej właścicielami nieruchomości, starają się o kredyt hipoteczny (nie ma możliwości otrzymania dofinansowania bez zaciągania kredytu), nie ukończyły 35 roku życia (w przypadku małżeństwa warunek dotyczy młodszego partnera). Limity te nie dotyczą osób wychowujących przynajmniej trójkę dzieci. Dofinansowanie może być udzielone tylko na zakup lokalu mieszkalnego, jeśli beneficjent otrzyma kredyt na min. 15 lat na wysokość co najmniej połowy ceny nieruchomości.

Wyskość dofinansowania MDM

Wysokość dofinansowania waha się od 10% aż do 30% w zależności od sytuacji życiowej beneficjenta (bezdzietni – 10%, wychowujący jedno dziecko – 15%, wychowujący dwoje dzieci – 20%, wychowujący przynajmniej trójkę dzieci – 30%). Co istotne, dofinansowanie z programu „Mieszkanie Dla Młodych” jest traktowane przez banki jako wkład własny kredytobiorcy.

Program dofinansowuje mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 oraz domy jednorodzinne do 100 m2. W przypadku osób lub małżeństw wychowujących minimum trójkę dzieci limity wzrastają odpowiednio do 85 m2 i 110 m2.

Wymogi MDM a DŚ Development

Inwestycje prowadzone przez DŚ Development spełniają warunki programu „Mieszkanie Dla Młodych”, dlatego wybierając jeden z naszych lokali mieszkalnych, możesz otrzymać dofinansowanie od państwa.

Więcej informacji na temat programu „Mieszkanie Dla Młodych” znajdziesz na stronie www.mieszkaniedlamlodych.com. Przy składaniu wniosku warto skorzystać z pomocy doradcy dofinansowego, który pomoże Ci prawidłowo wypełnić i złożyć wniosek do BGK.  Jeśli nie jesteś biegły w temacie kredytów hipotecznych, doradca także przygotuje dla Ciebie oferty kilku banków.